Hyundai chce v USA investovať miliardy dolárov do moderných technológií

Juhokórejský výrobca áut Hyundai Motor Group plánuje investovať v Spojených štátoch päť miliárd dolárov (166,5 miliardy korún), aby posilnil spoluprácu s americkými firmami v oblasti technológií, ako je robotika, mestská letecká mobilita, autonómne riadenie a umelá inteligencia. Automobilka to podľa agentúry Reuters oznámila na záver návštevy amerického prezidenta Joea Bidena v Južnej Kórei.

Hyundai Motor Group, ktorá je materskou spoločnosťou automobiliek Hyundai Motor a Kia, už v piatok oznámila, že plánuje investovať v Spojených štátoch 5,54 miliardy dolárov (129,3 miliardy korún) do výstavby prvého špecializovaného závodu na výrobu plne elektrických vozidiel a batérií.
Spoločnosti sa tak chystá v Spojených štátoch investovať do roku 2025 najmenej desať miliárd USD do elektromobilov a súvisiacich technológií.
Stavba novej továrne v štáte Georgia je naplánovaná na začiatok roku 2023. Komerčná výroba má byť zahájená v prvej polovici roku 2025. Ročná kapacita závodu má byť 300 tisíc vozidiel a vzniknúť má zhruba 8100 pracovných miest.
Hyundai Palisade, facelift pre modelový rok 2023

Berlin, Germany – 19th August, 2021: Detail of Hyundai Ioniq 5 on a public charging point on a street. The charging points are a popular view in European cities.

Šéf Bieleho domu pri svojej návšteve Južnej Kórey hovoril okrem iného o blízkych väzbách oboch krajín, ktoré treba rozvíjať napríklad v oblasti ekonomiky. Počas cesty spomenul aj plány Samsungu, ktorý chce v americkom Texase vystavať novú továreň za 17 miliárd dolárov.

Hyundai je najväčšou automobilkou v Južnej Kórei a spolu so svojou sesterskou firmou Kia Motors tvorí jedného z desiatich najväčších výrobcov automobilov na svete. Spoločnosť Hyundai v novembri 2008 oficiálne začala sériovú výrobu osobných áut v Nošoviciach na Frýdecko-Místecku, zatiaľ čo Kia spustila v decembri 2007 sériovú výrobu osobných áut pri Žiline na Slovensku.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram