Porovnali sme Free VPN Planet Premium x Surfshark: Ktorá je lepšia?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Free Planet VPN Premium, alebo toho viac ponúka Speedify VPN Pro? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 7/10 – 9,4/10.

Test rýchlosti Free VPN Planet vs Speedify Pro, kto vyhral?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o Free Planet VPN a Speedify VPN Pro.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 42 Mb/s, prípade druhé 155 Mb/s. Free VPN Planet tak je o 113 Mb/s pomalší oproti Speedify Pro.

Rýchlosť nahrávania udáva upload, u Free VPN Planet Premium sme namerali 24 Mb/s. Speedify VPN Pro sme namerali hodnoty 84 Mb/s, kvôli tomu je o 60 Mb/s rýchlejšie.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 76 ms. Speedify Pro skript nameral 10 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže Free VPN Planet Premium v porovnaní je o 66 ms horšie.

Výsledok Free VPN Planet Premium – Speedify Pro VPN je 3/10 : 7/10.

Podarí sa Free VPN Planet Premium odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, Free VPN Planet túto zručnosť dokáže. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, Speedify Pro VPN Netflix odblokovať nezvláda.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Speedify Pro takú schopnosť zvláda. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí zvláda.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a sieťové tunelovanie. Napríklad Free Planet VPN poskytuje ochranu pred DNS únikom a Speedify Pro pre príklad zahŕňa white-listing.

V časti Funkcia je tak skóre 7/10 vs. 10/10.

Ako si vedie Free VPN Planet v počte serverov a ponuke krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Free VPN Planet Premium spravuje 1260 serverov. V zozname Speedify Pro sa uvádza 3200 serverov. Prvá menovaná tak ponúka o 1940 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u Speedify VPN Pro je 68. Druhá z porovnávaných VPN má 50, teda o 17 viac. V tejto disciplíne teda víťazí.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Free VPN Planet Premium zvláda 10. Speedify Pro VPN dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy zvláda Free Planet VPN a ktoré vedia Speedify Pro?

Medzi najdôležitejšie parametre VPN patria podporované zariadenia, Free Planet VPN zvláda platformu Android a zvláda prístroje iPhone. Druhá Speedify Pro VPN operačný systém iOS ochráni, telefóny a tablety s Androidom vie bez problémov pripojiť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Free Planet VPN má sídlo v Rumunsku. Sídlo druhej porovnávanej VPN je v USA.

Appka Free Planet VPN Premium nie je v slovenskom preklade, Speedify VPN Pro slovensky tiež nie je.

V hodnotení platforiem dosiahla Free Planet VPN známky 10/10 a Speedify VPN Pro si vyslúžila hodnotenie 10/10.

Cena Free VPN Planet verzus Speedify VPN Pro

Speedify Pro VPN je možné predplatiť od 3,51 € mesačne, predplatné druhé z VPN môžete mať už za 2,28 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10 pre prvé VPN a 10z 10 pre porovnávanú VPN službu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram