Kvalitná zrnková káva: Základ pre ten najlepší nápoj

Či už patríte medzi milovníkov kávových nápojov, alebo svet kávy objavujete, bez kvalitných kávových zŕn sa nezaobídete. Práve tie sú totiž absolútnou nevyhnutnosťou. Vytvoriť si z nich môžete rôzne druhy kávy, vďaka rozmanitým možnostiam prípravy.

Káva

Káva je rozdeľovaná na dva druhy – Arabicu a Robustu. Každý druh má špecifickú chuť a vlastnosti. Zrnková káva je často ponúkaná ako 100% Arabica, či prípadne ako zmes s Robustou. Arabica má vysokú aciditu, zároveň ponúka plnú chuť s sladkastými tónmi. Oproti tomu Robusta je výrazne horká a má iba jemnú aciditu. Navyše obsahuje dvojnásobok kofeínu oproti arabice. Zmiešaním týchto dvoch druhov vzniká vyvážená kombinácia chutí, kedy sa spája horkosť s sladkastou chuťou.

Pražiareň kávy

Nielen to, odkiaľ kávové zrná pochádzajú, alebo akého sú druhu, ovplyvňuje ich chuť. Zelené kávové zrná totiž najskôr musia prejsť procesom praženia. Ten má veľký vplyv na výsledný chuťový profil kávy. Pražiareň kávy Moritz Cafe kávovým zrnám venuje veľkú starostlivosť. Pracuje s najmodernejšou technológiou a vstupnou surovinou je výhradne výberová káva. Či už si teda z ponuky vyberiete čokoľvek, môžete sa spoľahnúť, že ide o kvalitne spracovaný produkt.

Kvalitná zrnková káva

Kvalitná zrnková káva je základom na prípravu rôznych kávových nápojov. Či už ste si obľúbili espresso, alebo napríklad flat white, zásoba skvelej kávy by vám doma nemala chýbať. Neváhajte objavovať nové chute a nájdite kávu, ktorú si zamilujete. Stačí len zrnková káva, kávovar a vaša obľúbená šálka na espresso, z ktorej si kávu vychutnáte. Alebo treba vyskúšajte iný spôsob prípravy kávy a neváhajte objavovať.

Káva nie je iba zdrojom kofeínu, pre mnoho ľudí ide o obľúbený nápoj plný radosti a energie. Nájdite si aj vy svoju obľúbenú zrnkovú kávu, ponuka pražiarne Moritz Cafe je naozaj široká.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram