Apple plánuje väčšiu migráciu na USB-C. Dostanú ho iPhony či slúchadlá AirPods

Apple a konektor USB-C. Po tom, čo ho už pred mnohými rokmi integroval do svojich Macbookov a neskôr aj iPadov sa dlho špekuluje, kedy sa ho dočkáme aj v iPhonoch. Dokonca sa objavili aj také špekulácie, že nič také nehrozí a namiesto USB-C príde iPhone priamo bez portov. Realita ale nakoniec bude zrejme oveľa triezvejšia, a firma mnohým urobí radosť.

Ako v uplynulých dňoch upozornil analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa mnohokrát potvrdil ako spoľahlivý zdroj, USB-C zrejme skutočne príde. Prvý iPhone s USB-C by podľa neho mal prísť už v druhej polovici roku 2023, čo by časovo zodpovedalo očakávanému radu iPhone 15. Rovnakú informáciu s odvolaním sa na svoje zdroj potvrdila dokonca aj agentúra Bloomberg.
Tým ale vraj Apple rozhodne nekončí. V novšej správe čínsky analytik uviedol, že migrácia na univerzálny konektor čaká aj ďalšie produkty. Medzi tie hlavné patria slúchadlá AirPods, a to zrejme všetky modely, ktoré sa doteraz nabíja Lightningom a súčasne aj bezdrôtovo. Kuo spomína ale aj ďalšie produkty ako sú bezdrôtové myši, klávesnica alebo prídavná batéria k iPhonu – MagSafe Battery.
Caviar – iPhony v štýle švajčiarskych hodiniek

Dôvodov na zmenu je hneď niekoľko. Jednak podľa čínskeho analytika stratégie Applu s bezportovým iPhonom nevychádza, ako si predstavoval, a tiež zatiaľ naráža na technologické limity bezdrôtových technológií. Za posledné dva roky sa tu síce pekne presadilo MagSafe, ale jeho ekosystém sa za tak krátkou dobou nestihol dostatočne rozrásť, aby sa stal plnohodnotnou náhradou.
Ďalším faktorom, ktorý rozhodnutie Applu určite urýchli, by mohlo byť aj aktuálne rokovanie Európskej komisie, ktoré sa snaží presadiť konektor USB-C ako povinný pre všetkých výrobcov smartfónov a drobné elektroniky. Návrh síce ešte kompletne schválený nebol, ale je v pokročilej fáze, takže firma zrejme už nemieni viac riskovať.

Ankara, Turkey – March 16, 2021: Rear view of white Apple iPhone 12 Pro Max smartphone with 6.1-inch display, isolated on white background.

Možno teda už budúci rok sa dlhoroční kritici konečne dočkajú toho, že im bude na všetky zariadenia skutočne stačiť jedna nabíjačka.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram